Обладнання для кабінету математики — великий вибір моделей, таблиць і плакатів

0
16

Оформлення кабінету математики в новій українській школі

У новій українській школі математика завжди була одним з основних предметів, вивченню якого приділялося багато уваги. Але цього року — особливо, адже 2020/2021 навчальний рік офіційно оголошено роком математичної освіти в Україні.

Річ у тім, що результати оцінювання з математики останніми роками демонстрували невтішну тенденцію: рекордна кількість випускників не набирали необхідних балів. Учні масово втрачали мотивацію до вивчення математики, формуючи ставлення до неї як до нецікавого, несучасного та складного для вивчення предмета.

Для того, щоб популяризувати математику серед молоді, підвищити рівень знань та покращити результати зовнішнього незалежного оцінювання, Міністерство освіти й науки запланувало ряд нововведень. Одним із найважливіших для українських шкіл на сьогодні стало спрямування бюджетних коштів на покращення матеріально-технічного забезпечення кабінетів. Нове навчальне обладнання розкриває перед вчителем абсолютно нові можливості, дозволяючи впроваджувати нові методики викладання, проводити більше практичних робіт і на конкретних прикладах пояснювати дітям значення і важливість математики в сучасному світі. Детальніше переглянути асортимент обладнання в кабінет математики можна за лінком — в інтернет-магазинах постачальників шкільних товарів є все необхідне: від лінійки до готових комплектів оснащення й меблів для кабінету під ключ.

ЧИТАТЬ ТАКЖЕ:  Когда стоит ждать третьей выплаты на детей от ПФР

Перелік обладнання кабінету математики

Згідно з актуальним Наказом Міністерства освіти й науки №574, який регулює питання оснащення шкільних кабінетів і STEM-лабораторій, обладнання кабінету математики поділяється на дві основні категорії:

  1. демонстраційне навчальне обладнання з математики загального призначення;
  2. пристосування та навчальне приладдя для кабінету математики, що використовуються для проведення практичних робіт.

Прилади загального призначення — це моделі в кабінет математики, комплекти та набори обладнання. Для того, щоб мати все необхідне за навчальною програмою, потрібно обов’язково купити циркуль для класу математики, трикутники, лінійки, тригонометричний круг, числову пряму зі шкалою, набір геометричних моделей і стереометричний комплект тощо.

Серед необхідних для вивчення математики приладів для практичних робіт МОН рекомендує комплекти для самостійного виготовлення математичних моделей, геометричних тіл і набори для дослідження стереометрії. А урізноманітнити уроки допоможуть дидактичні навчальні ігри: танграм і стомахіон.

Додаткове обладнання для шкільних кабінетів

Також доцільно звернути увагу на допоміжні засоби для оформлення класу: стенди, таблиці та плакати в кабінет математики. Такі наочні матеріали за умови правильного оформлення і доцільного використання можуть стати справжньою підмогою для вчителя й учнів: вони містять корисну інформацію, яка буде завжди перед очима та краще запам’ятається школярам. А ще якісні шкільні стенди допомагають вдало оформити інтер’єр навчального кабінету математики, створюють правильну атмосферу, що спонукає до вивчення цієї захопливої науки. Найчастіше вчителі обирають стенди з основними математичними функціями, таблицею Піфагора, формулами скороченого множення, геометричними тілами тощо. Не зайвим стане й придбання спеціального інформаційного стенда.

ЧИТАТЬ ТАКЖЕ:  Россиян освободят от долгов до полумиллиона рублей

Традиційні навчальні засоби можна доповнити сучасним інтерактивним обладнанням в кабінет математики. Для оснащення інтерактивних кабінетів математики необхідно придбати мультимедійний комплекс із дошки та проєктора чи інтерактивну панель, а також — спеціалізоване навчальне програмне забезпечення.

Організація уроків у інтерактивній ігровій формі є одним із найдієвіших способів зацікавити сучасну, звиклу до гаджетів дитину вивченням математики. Особливо корисним інтерактивне обладнання буде для учнів початкових класів НУШ: воно допоможе легко вивчити табличку множення та геометричні фігури, мотивуватиме наввипередки розв’язувати задачі. Для старшокласників пропонується складніше програмне забезпечення, яке дозволяє використовувати в навчальному процесі технології 3D, AR та VR. Крім того, такі навчальні засоби суттєво підвищують зацікавленість учнів і позитивно впливають на покращення успішності.

На жаль, багато цікавих навчальних програм і застосунків, які використовуються в кращих школах світу та були б корисними й для наших школярів, наразі не мають адаптації українською мовою. Але їх також можна використовувати в старших класах у рамках інтегрованого STEM-навчання, поєднуючи заняття з математики та вивчення англійської мови.

ЧИТАТЬ ТАКЖЕ:  Российские пенсионеры получат прибавку при достижении 80 лет

Готуємося до ЗНО з математики: що радить PISA

Якісне нове обладнання кабінету математики у школі — лише перший крок до розвитку дійсно якісної математичної освіти в Україні. Щоб популяризувати математику серед учнів і зробити процес навчання цікавішим для сучасної молоді, МОН планує поступове впровадження використання інноваційних технологій і освітніх методик.

Більше корисних практичних порад, що допоможуть кожному вчителеві розробити план підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з математики читайте в експертній статті про 9 рекомендацій від PISA. Застосування цих досить простих, але дуже ефективних методів допоможе реалізувати мету навчання математики в школі, чудово підготувати учнів до ЗНО та перетворити свій предмет зі складного та незрозумілого на улюблений у всіх без винятку дітей!

Залишилися питання? Телефонуйте (044) 353-33-77 — провідні методисти та консультанти українського постачальника товарів для школи, компанії «Бі-Про», допоможуть вам оновити оснащення кабінету математики, підібрати необхідне обладнання та адаптувати провідні методики викладання до вашого плану уроків!